Мізрах Ігор: Порошенко наклав вето на мораторій на виселення валютних боржників. 

Не може бути примусово або у безспірному порядку на підставі виконавчого напису нотаріуса стягнуте (відчужене без згоди власника) інше майно (майнові права), яке відповідно до законодавства або кредитного договору підлягає стягненню з позичальника за кредитами в інвалюті при недостатності коштів від реалізації предмета застави.

Такі  зміни до Закону «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті» передбачені Законом щодо посилення прав позичальників (№1610), який народні депутати погодили в цілому 28 грудня 2014. 

У той же час Президент України відмовився підписувати цей Закон і вніс до парламенту свої пропозиції.

Законом передбачалось, що заборона щодо стягнення на підставі виконавчого напису нотаріуса також стосується нерухомого житлового майна, яке вважається предметом застави згідно із ст. 4 Закону «Про заставу» та/або предметом іпотеки згідно із статтею 5 Закону «Про іпотеку». 

Окрім того, відповідно до документу, не може бути проведене у будь-якому порядку примусове виселеннямешканців такого житлового майна.

На думку Президента, зазначений Закон не вирішує проблеми громадян (позичальників або майнових поручителів) за споживчими кредитами, наданими їм кредитними установами – резидентами України в іноземній валюті, оскільки Законом лише пропонується уточнити вже існуючий механізм заборони на стягнення майна таких громадян, а не комплексно вирішити проблему з погашення валютних кредитів. Такі позичальники внаслідок девальвації національної валюти не мають можливості обслуговувати свою кредитну заборгованість, обсяг якої змінюється відповідно до коливань валютного обмінного курсу.

«Таким чином, Закон, що розглядається, фактично лише відтерміновує вирішення проблеми погашення банківських кредитів в іноземній валюті на невизначений строк, залишивши позичальника сам на сам зі зростаючим за нинішніх умов боргом», — сказано у пропозиціях Президента.

До того ж запропонований Законом механізм непоширення обмежень щодо заборони на стягнення майна на банки, віднесені до категорії неплатоспроможних та щодо яких здійснюються процедури виведення з ринку відповідно до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», з одного боку, сприятиме нарощуванню ліквідаційної маси банків, дозволить збільшити обсяги грошових ресурсів, які можуть бути використані для задоволення вимог кредиторів таких банків, а з іншого – створить підгрунтя неправомірного використання такого механізму для цілеспрямованого доведення банків до стану неплатоспроможності через заінтересованість третіх осіб у придбанні (прийнятті) заборгованості, яка забезпечена нерухомим майном.

З огляду на вище зазначене П.Порошенко пропонує ВР відхилити цей Закон. 

Нагадую, що у ВР зареєстровано проект, яким пропонується заборонити нотаріусам вчиняти виконавчі написи щодо звернення стягнення на житло.


Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

w

Connecting to %s