Мізрах Ігор: Повна зміна середньої ланки регіональных податкової та митної служб

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні уряду в понеділок, 19 січня, доручив провести повну зміну середньої ланки керівного складу митної та податкової служб на місцях.

«Тотальна зміна керівництва податкової, митної та різного роду служб на місцях. Їхнє навчання, і, звісно, крім цього, необхідно надати соціальний пакет, який дасть змогу боротися з корупцією і нормально нести свою службу. Профільні міністри за це персонально відповідають, і я сьогодні вранці віддав відповідне розпорядження», — додав прем’єр-міністр.

Раніше повідомлялося, що  процес кадрового очищення в податкових і митних органах розпочався ще в березні 2014 року. Зокрема, до ухвалення закону про очищення влади своїх посад позбулися 6,5 тисяч співробітників, включаючи всю керівну вертикаль ліквідованого Міністерства доходів і зборів, 22 керівника центрального апарату ДФС, 23 керівника Головних управлінь територіальних органів, 21 керівник слідчих підрозділів податкової міліції і 24 керівника митниць.

Нові призначення на вакантні посади пройшли у вересні-жовтні 2014 року після консультацій з громадськістю.

Станом на 5 листопада у Державній фіскальній службі України в рамках виконання норм закону про очищення влади (люстрації), який набув чинності 15 жовтня ,  звільнили 73 чиновників, включаючи керівників центрального та обласних апаратів, керівників податкових інспекцій, співробітників податкової міліції і трьох митників вищої керівної ланки. Крім того, не чекаючи перевірок, за власним бажанням звільнилися ще 20 людей, включаючи директорів департаментів та працівників підрозділів податкової міліції.

ДОВІДКА:

У Державній фіскальній службі України в рамках виконання норм закону про очищення влади (люстрації) звільнили 73 чиновників, включаючи керівників центрального та обласних апаратів, керівників податкових інспекцій, співробітників податкової міліції і трьох митників вищої керівної ланки, повідомили в прес-службі ДФС. 

Крім того, не чекаючи перевірок, за власним бажанням звільнилися ще 20 людей, включаючи директорів департаментів та працівників підрозділів податкової міліції. 

У прес-службі також відзначили, що процес кадрового очищення в податкових і митних органах розпочався ще в березні. Зокрема, до ухвалення закону про очищення влади своїх посад позбулися 6,5 тис. співробітників, включаючи всю керівну вертикаль ліквідованого Міністерства доходів і зборів, 22 керівника центрального апарату ДФС, 23 керівника Головних управлінь територіальних органів, 21 керівник слідчих підрозділів податкової міліції і 24 керівника митниць. 

Нові призначення на вакантні посади, як підкреслили у відомстві, пройшли у вересні-жовтні поточного року після консультацій з громадськістю. 

Раніше Державна фіскальна служба почала перевірку майнового стану державних службовців та претендентів на посади в органах ДФС згідно із законом про люстрацію. Додаткова перевірка співробітників ДФС у рамках закону про люстрацію почнеться в листопаді. 

ЗАКОН ПРО ОЧИЩЕННЯ ВЛАДИ:

В Україні, 15 жовтня 2014 року, опубліковано закон «Про очищення влади». Закон опублікований в газеті «Голос України». Згідно з прикінцевими положеннями, документ набирає чинності на наступний день після його опублікування.

Закон визначає правові та організаційні засади проведення перевірки державних службовців та прирівняних до них осіб, посадових осіб органів місцевого самоврядування «з метою відновлення довіри до влади і створення умов для побудови нової системи органів влади у відповідності до європейських стандартів».

Як заявляв раніше міністр юстиції України Павло Петренко, цей закон передбачає норму, згідно з якою особи, які займали керівні посади під час президентства Віктора Януковича і перебували на цих посадах протягом 1 року, мають бути звільнені з займаних посад протягом 10 днів після набрання чинності цього закону.

Заборона на обіймання посад на 10 років застосовуватиметься до осіб, які обіймали сукупно не менше одного року посаду (посади) у період з 25 лютого 2010 р. по 22 лютого 2014 р. До цього списку увійшли президент України, прем’єр-міністр, перший віце-прем’єр-міністр, віце-прем’єр-міністри, міністри, керівники центрального органу виконавчої влади, який не входить до складу Кабінету міністрів, голова Національного банку, голова Антимонопольного комітету, голова Фонду державного майна, голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України, їхні перші заступники.

Будуть усунені від влади на 10 років також голови ОДА, всі заступники голів ОДА і всі голови РДА, які працювали під час президентства Віктора Януковича сукупно не менше року, а також ті, що працювали у період Майдану і не звільнилися за власним бажанням.

Також, згідно із законом, під люстрацію потраплять правоохоронці, судді, прокурори, які здійснювали незаконні затримання та судові провадження проти учасників Євромайдану, а також ті, хто підтримував сепаратистів і терористів на сході України.

Всі без винятку чиновники і керівники державних підприємств пройдуть майнову люстрацію, де буде перевірено відповідно до декларації все наявне майно їх та їхніх членів сім’ї, на предмет законних джерел походження коштів для придбання такого майна за час перебування на посадах. З забороною на 10 років, у разі якщо люстрацію не пройдуть.

Також чиновники будуть люстровані, якщо: були обрані і працювали на керівних посадах Комуністичної партії СРСР або на керівних посадах ЦК ЛКСМУ і вище; були штатними працівниками чи негласними агентами в КДБ СРСР; співпрацювали зі спецслужбами інших держав як таємні інформатори в оперативному отриманні інформації або своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю здійснювали заходи, спрямовані на підрив основ національної безпеки, оборони чи територіальної цілісності України.

Крім того, закон передбачає формування спеціального органу при Міністерстві юстиції з функцією контролю за призначенням осіб на керівні посади. За словами Петренка, до керівництва громадської ради були запрошені співавтори закону з громадських організацій.

Нагадаю, Верховна Рада ухвалила закон «Про очищення влади» 16 вересня. Голова Верховної Ради Олександр Турчинов підписав його 25 вересня9 жовтня президент України Петро Порошенко підписав цей закон.

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход / Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход / Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход / Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход / Изменить )

Connecting to %s