Мізрах Ігор: Верховна Рада ухвалила закон про місцеві вибори

25 жовтня мають відбутися місцеві вибори. Робити свій вибір українці зможуть за пропорційною системою в багатомандатних округах. Тобто, депутатів зможуть висувати політичні партії, і місця в радах розподілять згідно з кількістю отриманих голосів. Прохідний бар’єр для партій тепер 5%, передбачається ”гендерна квота” серед учасників виборів, а очільників міст обиратимуть за принципом абсолютної більшості, повідомив відомий політичний експерт Мізрах Ігор Аркадійович.  
Запровадження пропорційної системи із відкритими списками для обрання обласних, міських та районних рад це найголовніше нововведення закону про місцеві вибори, які мають відбутися 25 жовтня. Перемагає той кандидат, за кого виборці віддали найбільшу кількість голосів. Кількість депутатів у місцевих радах встановлюватимуть відповідно до чисельності виборців.
– Будуть перекроєні округи, округів тепер буде більше. Зокрема. Ймовірність того, що люди будуть в день виборів бігати від дільниці до дільниці і шукати, де вони будуть мати право проголосувати, скоріше за все така проблема буде, – розповідає Ігор Мізрах.
Вибори міських голів будуть відбуватися за принципом абсолютної більшості, тобто, якщо в першому турі ніхто з кандидатів не набере 50% плюс 1 голос, – то буде другий тур виборів. А прохідний бар’єр для партій збільшили з трьох до п’яти відсотків.

  – В сукупності можемо розуміти, що закон прийнятий власне під вже існуючі конкретні великі партії для неможливості допущення до виборчого процесу молодих, дієвих людей. З огляду на динамічність ситуації, яка відбувається в Україні останнім часом, ця норма є дещо сумнівною в плані її чесності і доцільності. Бо зрозуміло, що закон спрямований на конкретні чіткі чиїсь інтереси.
Законом передбачається ”гендерна квота” серед учасників виборів. Це означає, що кожна партія має висунути не менше 30% жінок.
– Норма ця передбачена Європейським Союзом, я звичайно не впевнена в тому, що ця норма приведе до якигось корисних наслідків, бо якщо підшуковувати лиш би жінка, то ми матимемо трохи нефахових кандидатів, якщо будемо саме по такому принципу. В існуючих жінок я згідна, професіоналах, які політики, а от за вуха притягувати жінок в список, це трохи дивна норма.
Зміниться також і бюлетень. Тепер люди, ставлячи позначку біля тої чи іншої політичної партії, обиратимуть ще й одного з двох запропонованих цією партією на відповідний округ кандидатів.
– Взірців бюлетенів ще не має, вони ще не затверджені. Але згідно закону буде виглядати так: будуть ставитися дві галочки, одна на полі партії, інша за конкретного кандидата від цієї партії. При цьому одне з неприємних нововведень, яке в цьому законі записане це те, що тепер буде відсутня вже така звична і доволі ефективна, як на мене система мажоритарного депутата, який відповідає за свій округ, який зацікавлений наводити в цьому окрузі порядок.
Для України стало традицією змінювати виборче законодавство безпосередньо перед виборами. Ігор Мізрах це пояснює тим, що щоразу закон пишуть під щось і під когось, замість того, аби зробити виборчий кодекс, який би існував постійно з незначними відмінностями відповідно до рівня виборів.

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

w

Connecting to %s