Як законно і безкоштовно отримати землю від держави позповів Ігор Мізрах

Згідно законiв України, всі українці мають право на отримання 6 ділянок землі, але їх цільове призначення має бути різним. 

Право на землю гарантує українцям Конституція України і Земельний Кодекс. Але багато хто не знає, як отримати земельну ділянку, пише Мізрах Ігор.

   

Яку ділянку можна отримати?
Громадяни України можуть законно отримати землю. Розмір землі залежить від цільового призначення. 

ОТЖЕ, УКРАЇНЦІ МАЮТЬ ПРАВО НА ДІЛЯНКИ:

☑ до 2 га землі — на ведення особистого сільського господарства;

 

☑ до 0,12 га землі — на ведення садівництва;

 

☑ будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд: у селах — до 0,25 га, в селищах — до 0,15 га, в містах — до 0,10 га землі;

 

☑ до 0,10 га землі — на індивідуальне дачне будівництво;

 

☑ до 0,01 га землі — на будівництво гаража

 

☑ для ведення фермерського господарства.

згідно із законодавством, виділення землі безкоштовно проводиться один раз

 

Ігор Мізрах відзначив, що, згідно із законодавством, виділення землі безкоштовно проводиться один раз.
При цьому, кожен бажаючий має право отримати земельну ділянку за кожним видом використання, причому, незалежно від місця проживання або реєстрації. Можна вибрати землю в будь-якому іншому місті або за його межами. Звичайно, землю під Києвом отримати безкоштовно навряд чи вийде, а от обзавестися ділянкою в сільській місцевості можливо. 

Необхідні документи:

ПРОЦЕДУРА ОТРИМАННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ БЕЗКОШТОВНО СКЛАДАЄТЬСЯ З ДЕКІЛЬКОХ ЕТАПІВ.

1. Першим етапом отримання землі є подача заяви до органу місцевого самоврядування або виконавчої влади. Необхідно вказати де знаходиться ділянка, її розмір, цільове призначення. Також слід прикріпити карту з місцем розташування землі. У разі вилучення ділянки необхідно надати нотаріально завірену згоду землекористувача. Щоб запевнити заяву у нотаріуса, необхідно витратити від 600 грн.

ПІСЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ ЗАЯВИ ОРГАН ВЛАДИ НАПРАВИТЬ ЇЇ КОПІЇ НА РОЗГЛЯД В НАСТУПНІ СТРУКТУРИ:

☑ територіальні органи виконавчої влади з питань земельних ресурсів;

 

☑ органи містобудування та архітектури;

 

☑ органи охорони культурної спадщини;

 

☑ органи охорони навколишнього середовища;

 

☑ санітарно-епідеміологічну службу;

 

☑ територіальні органи виконавчої влади з питань лісового і / або водного господарства.
Ці органи надають висновки про можливість відведення земельної ділянки для зазначених цілей, розмірах, площі та умови її відведення.

2. Органи влади протягом місяця приймають рішення про виділення землі. Якщо рішення позитивне, то дозволяється розробка проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Також орган може відмовити, обґрунтувавши рішення тим, що місце розташування ділянки не відповідає вимогам генпланів населених пунктів або іншої містобудівної документації.

Якщо отримано позитивну відповідь, органи влади дозволяють розробку проекту приватизації земельної ділянки.

3. На наступному етапі необхідно розробити проект відведення земельної ділянки. Для цього укладається договір із землевпорядною організацією. Вона повинна мати відповідну ліцензію.У документі необхідно вказати терміни і умови розробки проекту.

4. Після розробки необхідно подати проект відведення земельної ділянки в Комісію з розгляду питань, пов’язаних з погодженням документації із землеустрою. Протягом 3 тижнів комісія повинна прийняти рішення з цього питання і направити свій висновок до органу виконавчої влади.

5. Далі узгоджений проект необхідно подати в орган, який видав дозвіл на його розробку. Через два тижні орган повинен затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Негативне рішення можна оскаржити в суді. Якщо рішення позитивне, громадянин отримує держакт на право власності на земельну ділянку.

Як знайти «вільну» землю?

Щоб перевірити «вільність» земельної ділянки, необхідно подати запит до департаменту архітектури, містобудування та кадастру. До запиту необхідно додати роздруківку з GoogleMaps.

У департаменті працює служба кадастру, до якої необхідно звернутися із запитом. Проаналізувавши архівні документи, служба дає відповідь, варіантів якого може бути декілька: від повністю вільна, до повністю оформлена.

Якщо земельна ділянка вільна, можна подавати заяву до держорганів.

Отже, Ігор Мізрах підвів підсумки з питання безкоштовного отримання земельної ділянки у власність:

Право на безкоштовне виділення 6 ділянок землі різного цільового призначення мають всі громадяни України. В процесі отримання дозвільних документів на земельну ділянку доведеться витратитися. Але земельну ділянку можна отримати в будь-якому місті України чи за його межами.

Запись опубликована автором в рубрике Uncategorized.

Об авторе Мизрах Игорь Аркадьевич

Политик, юрист, эксперт в вопросах экономики и права, политический деятель, меценат Родился 1-го августа 1971 г. в семье винницких педагогов и инженеров. Закончил 8 классов с золотой медалью. Поступил в Винницкое педагогическое училище. Закончил училище с красным дипломом по специальности учитель младших классов, вожатый. Первую ответственность перед детьми почувствовал, когда его на втором курсе, его направили практиковаться в пионерский лагерь им. Желюка, г. Тульчин. Там его заметил директор лагеря Аркадий Плотицкий, известный методист, и предложил ему занять должность старшего вожатого (заместителя директора лагеря). Игорю Мизраху на тот момент было 17 лет. В последующем, 10 лет своей жизни он посвятил делу развития организаторской и методической работы с подрастающим поколением. В 1990 г. поступил, а в 1995 г. закончил Винницкий Национальный педагогический университет, по специальности инженер - педагог, педагогическо-индустриального факультета. Одновременно с учебой в вузе, работал в общеобразовательной школе 1-3 ступеней № 16 г. Винницы, далее в общеобразовательной школе № 25 учителем начальных классов, математики и одновременно в Винницком городском дворце детей и юношества (дворце пионеров)педагогом-организатором. В 2004 г. вступил в Украинскую Академию Педагогических наук, где является аспирантом. Пишет кандидатскую работу по теме “Формирование технико-конструкторских знаний, умений и навыков у студентов высших учебных заведений ” Вместе с отцом, кандидатом педагогических наук, профессором Мизрахом Аркадием Ананьевичем, оформили лицензию и открыли училище, в котором готовили портных и закройщиков. Параллельно занимался производством одежды. Когда дело начало расти и увеличилось количество рабочих мест, стало ясно, что училища мало, поэтому на его базе в 1992 г. открыл колледж конструирования одежды и предпринимательства, который в последующем стал институтом конструирования одежды и предпринимательства. В ходе разработок одежды, фасонов и стилей Игорь Аркадьевич запатентовал новое, единственное в мире медицинское корсажное изделие. Желание помогать талантливой молодежи постепенно обрело форму продюсерского центра, который на данный момент является одним из важных проектов Игоря Аркадьевича.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s