Мізрах Ігор заспівав пісню «Я піду в далекі гори» Володимира Івасюка

Я піду в далекі гори» — пісня Володимира Івасюка, яка стала однією з найвідоміших його пісень. Володимир Івасюк написав музику восени 1968-го року, а слова взимку 1969-го року, коли він був студентом Чернівецького медичного інституту. Початкова назва пісні була «Мила моя» та мала відмінності у тексті.

А історія пісні «Мила моя» починалась так просто, як і повинна була починатися. Володимир разом з друзями часто збирав рюкзак і їхав поїздом до Вижниці чи до Яремчі, а потім — в гори. Цього разу було так: приїхали вони всі разом у Ясиню Закарпатської області, щоб піднятися на гірську вершину, зупинилися в притулку «Едельвейс». На ранок піднявся страшний вітер, несподівано пішов сніг. Думали — варто підніматися на гору чи ні? Але зламалися лижі… Поверталися до Чернівців. І в поїзді Володя вперше заспівав пісню «Мила моя». Слова були записані на коробках з-під цигарок.

Мелодія ж була створена раніше — влітку 1968 року і зовсім не в горах, а в селі Біляївка Одеської області. Тут працювали буковинські школярі на збиранні ранніх овочів і фруктів, підв’язували виноград. У студентів медінституту теж були канікули, тож Володимир поїхав з групою, яку очолювала його мати Софія Іванівна. Пишучи батькові детального листа про своє перебування в Біляївці, він зазначає дуже коротко: “«Часом збираю хлопців, беру гітару і — співаємо до сну. Записав дві мелодії, які мені здаються цікавими».” Одна з них — майбутня пісня «Мила моя».

Існує ще одна деталь — зізнання самого композитора: “«Ця пісня була написана під впливом якогось неясного образу, хоч я й відчував, що цей образ існує насправді. Під час запису я почав усвідомлювати, що той далекий туман, для якого я писав цю пісню, набуває конкретної форми й перетворюється на тебе, Ніно. Хоч це й дивно, але це так. Я зрозумів, що ця пісня написана під твоїм впливом і по праву вона має бути твоєю».”

У різні часи пісню виконували Василь Зінкевич, Анатолій Зіневич, Володимир Івасюк, Віктор Павлик, Плач Єремії, Русичі, Марія Яремчук, Квітка Цісик (альбом «Два кольори»).

Тож сьогодні я вирішив заспівати цей витвір мистецтва для своїх слухачів.

https://youtu.be/PZT-ucaPbKk

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s