Мізрах Ігор розповів про зміни, які очікують українців в найближчий час

Квітень 2021 року українцям запам’ятається подорожчанням долара до позначки вище 28 грн / $, новими тарифами на газ і скасуванням обов’язкової письмової прописки. Крім того, вже з наступного місяця для жінок підвищать пенсійний вік, а частина виплат перерахують.

Підвищать пенсійний вік і перерахують пенсії

Що трапиться:

* Пенсійний вік для жінок підвищать на півроку;

* Пенсії збільшать тим, хто продовжив працювати.

В Україні близько півмільйона пенсіонерів продовжують працювати офіційно. Їх стаж збільшується і з часом вони отримують право перерахувати свою виплату. Закон прописаний так, що пенсії підвищують тільки тим, у кого станом на 1 березня накопичилося 24 місяці неврахованого стажу. Саме ж підвищення пенсії відбувається з 1 квітня.

В результаті частина працюючих пенсіонерів вже з наступного місяця отримає надбавку в розмірі близько 2%. Для розуміння, при пенсії в 6 тис. гривень це близько 120 грн.

Але є і менш приємне нововведення.

1 квітня відбудеться останній етап підвищення пенсійного віку для жінок — з 59,5 до 60 років. Жінки, що народилися до 1 квітня 1961 року, ще в 2021-му можуть виходити на заслужений відпочинок з 59,5 років. Вже з 1 квітня вік виходу на пенсію складе 60 років.

Рішення про поетапне підвищення пенсійного віку прийняли ще в 2011-му. З того моменту щороку вимога до віку жінок збільшується на півроку. В результаті вже в 2021-му відбудеться останній етап підвищення.

Важливо також відзначити, що і в 60 років зможуть вийти на пенсію далеко не всі українки. Для цього також потрібно виконати вимогу щодо стажу, який щорічно збільшується на 12 місяців, поки у 2028-му не досягне 35 років. Зараз вчасно виплату можуть отримати ті, у кого є хоча б 28 років стажу.

Що трапиться:

* Кабмін перестане контролювати тарифи;

* Деякі постачальники різко підвищать ціни.

З першого квітня 2021-го постачальники газу можуть встановлювати будь-які ціни на блакитне паливо без обмеження Кабміну. В результаті цього кілька компаній прийняли рішення підняти тариф з 6,99 до 8,25-8,85 грн за куб.

Так, наприклад, постачальник «Маргаз» запропонував ціну 8,25 гривень, а «Азовгаз» — 8,85 грн за кубометр. В результаті цього сім’я, яка, наприклад, використовує 200 кубометрів газу на місяць і зараз платить тисячі триста дев’яносто вісім грн, після підвищення, як клієнт «Азовгаза» і «Маргаза» платитиме вже 1 770 і 1 650 грн відповідно.

До 1 квітня Кабінет міністрів обмежував максимальний тариф на газ. Він не міг становити більше 6,99 грн. Однак вже з наступного місяця постачальників ніхто не контролює. Вони мають право продавати населенню блакитне паливо за тією ціною, яку вважають обґрунтованою.

Крім того, вже з 1 травня українців переведуть на річні тарифи. За бажанням можна буде повернутися до місячних цін. Річний тариф за різними оцінками також може скласти близько 7-8 грн у окремих постачальників.

Подорожчають пологи

В Україні з 1 квітня 2021 року вартість пологів виросте на 2 тисячі гривень і становитиме 10 382 гривні. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів №133. І за кесарів розтин, і за фізіологічні пологи Нацслужби здоров’я (НСЗУ) платить лікарням однаково.

У той же час лікарні, які надають допомогу новонародженим, отримуватимуть різні підвищувальні коефіцієнти. Зокрема, тариф виросте до 113 725 грн для недоношених дітей з вагою до 1,5 кг, а для немовлят вагою понад 1,5 кг складе 25 115 грн.

Крім того, передбачений окремий пакет на ведення вагітності в амбулаторних умовах. Для цього НСЗУ і лікарні укладуть нові контракти. Завдяки цьому породіллі зможуть безкоштовно пройти всі спостереження вагітності — від постановки на облік до розробки індивідуального плану ведення вагітності та його виконання. Також можна буде здати лабораторні аналізи і зробити обстеження.

Прописку скасують

В Україні скасують штамп про місце реєстрації в паспорті (прописку). Замість цього буде працювати електронний реєстр, з якого чиновники повинні будуть самі отримувати інформацію про адресу постійного проживання. У тестовому режимі нововведення запрацює вже з 1 квітня.

«Уже з квітня вводимо експериментальний проект з електронної пропискою. Протягом року до експерименту приєднаються найбільші українські міста. Зміна місця реєстрації — найпопулярніша державна послуга в Україні. Ми довго шукали рішення, як її цифровізувати, і, нарешті, знайшли його. Зараз Мінцифра проводить глобальну реформу цього напрямку. Працюємо над розробкою електронної послуги зі зміни місця реєстрації — онлайн в кілька кліків», — розповіли в Мінцифрі.

Щоб оформити реєстрацію, потрібно буде зайти в додаток або на портал і заповнити за 10-15 хв. заяву. А сам власник житла повинен буде підтвердити ваш запит. Послуга буде надана протягом доби. Через «Дію» власник житла отримає повідомлення і зможе дати згоду прямо зі смартфона. А якщо ви переїдете в інше місце, то ви також легко зможете виписатися.

Крім того, в квітні стартує призовна кампанія в армію. На службу заберуть 14 тис. 246 українців. В цілому квітень 2021 року може запам’ятається не тільки зростанням цін і подорожчанням долара, але і закінченням опалювального сезону і зниженням витрат на комуналку.

Мізрах Ігор

МІЗРАХ ІГОР, громадський діяч, член союзу журналістів України, юрист

Запись опубликована автором в рубрике Uncategorized.

Об авторе Мизрах Игорь Аркадьевич

Политик, юрист, эксперт в вопросах экономики и права, политический деятель, меценат Родился 1-го августа 1971 г. в семье винницких педагогов и инженеров. Закончил 8 классов с золотой медалью. Поступил в Винницкое педагогическое училище. Закончил училище с красным дипломом по специальности учитель младших классов, вожатый. Первую ответственность перед детьми почувствовал, когда его на втором курсе, его направили практиковаться в пионерский лагерь им. Желюка, г. Тульчин. Там его заметил директор лагеря Аркадий Плотицкий, известный методист, и предложил ему занять должность старшего вожатого (заместителя директора лагеря). Игорю Мизраху на тот момент было 17 лет. В последующем, 10 лет своей жизни он посвятил делу развития организаторской и методической работы с подрастающим поколением. В 1990 г. поступил, а в 1995 г. закончил Винницкий Национальный педагогический университет, по специальности инженер - педагог, педагогическо-индустриального факультета. Одновременно с учебой в вузе, работал в общеобразовательной школе 1-3 ступеней № 16 г. Винницы, далее в общеобразовательной школе № 25 учителем начальных классов, математики и одновременно в Винницком городском дворце детей и юношества (дворце пионеров)педагогом-организатором. В 2004 г. вступил в Украинскую Академию Педагогических наук, где является аспирантом. Пишет кандидатскую работу по теме “Формирование технико-конструкторских знаний, умений и навыков у студентов высших учебных заведений ” Вместе с отцом, кандидатом педагогических наук, профессором Мизрахом Аркадием Ананьевичем, оформили лицензию и открыли училище, в котором готовили портных и закройщиков. Параллельно занимался производством одежды. Когда дело начало расти и увеличилось количество рабочих мест, стало ясно, что училища мало, поэтому на его базе в 1992 г. открыл колледж конструирования одежды и предпринимательства, который в последующем стал институтом конструирования одежды и предпринимательства. В ходе разработок одежды, фасонов и стилей Игорь Аркадьевич запатентовал новое, единственное в мире медицинское корсажное изделие. Желание помогать талантливой молодежи постепенно обрело форму продюсерского центра, который на данный момент является одним из важных проектов Игоря Аркадьевича.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s