Мізрах Ігор розповів про зміни, які очікують українців в найближчий час

Квітень 2021 року українцям запам’ятається подорожчанням долара до позначки вище 28 грн / $, новими тарифами на газ і скасуванням обов’язкової письмової прописки. Крім того, вже з наступного місяця для жінок підвищать пенсійний вік, а частина виплат перерахують.

Підвищать пенсійний вік і перерахують пенсії

Що трапиться:

* Пенсійний вік для жінок підвищать на півроку;

* Пенсії збільшать тим, хто продовжив працювати.

В Україні близько півмільйона пенсіонерів продовжують працювати офіційно. Їх стаж збільшується і з часом вони отримують право перерахувати свою виплату. Закон прописаний так, що пенсії підвищують тільки тим, у кого станом на 1 березня накопичилося 24 місяці неврахованого стажу. Саме ж підвищення пенсії відбувається з 1 квітня.

В результаті частина працюючих пенсіонерів вже з наступного місяця отримає надбавку в розмірі близько 2%. Для розуміння, при пенсії в 6 тис. гривень це близько 120 грн.

Але є і менш приємне нововведення.

1 квітня відбудеться останній етап підвищення пенсійного віку для жінок — з 59,5 до 60 років. Жінки, що народилися до 1 квітня 1961 року, ще в 2021-му можуть виходити на заслужений відпочинок з 59,5 років. Вже з 1 квітня вік виходу на пенсію складе 60 років.

Рішення про поетапне підвищення пенсійного віку прийняли ще в 2011-му. З того моменту щороку вимога до віку жінок збільшується на півроку. В результаті вже в 2021-му відбудеться останній етап підвищення.

Важливо також відзначити, що і в 60 років зможуть вийти на пенсію далеко не всі українки. Для цього також потрібно виконати вимогу щодо стажу, який щорічно збільшується на 12 місяців, поки у 2028-му не досягне 35 років. Зараз вчасно виплату можуть отримати ті, у кого є хоча б 28 років стажу.

Що трапиться:

* Кабмін перестане контролювати тарифи;

* Деякі постачальники різко підвищать ціни.

З першого квітня 2021-го постачальники газу можуть встановлювати будь-які ціни на блакитне паливо без обмеження Кабміну. В результаті цього кілька компаній прийняли рішення підняти тариф з 6,99 до 8,25-8,85 грн за куб.

Так, наприклад, постачальник «Маргаз» запропонував ціну 8,25 гривень, а «Азовгаз» — 8,85 грн за кубометр. В результаті цього сім’я, яка, наприклад, використовує 200 кубометрів газу на місяць і зараз платить тисячі триста дев’яносто вісім грн, після підвищення, як клієнт «Азовгаза» і «Маргаза» платитиме вже 1 770 і 1 650 грн відповідно.

До 1 квітня Кабінет міністрів обмежував максимальний тариф на газ. Він не міг становити більше 6,99 грн. Однак вже з наступного місяця постачальників ніхто не контролює. Вони мають право продавати населенню блакитне паливо за тією ціною, яку вважають обґрунтованою.

Крім того, вже з 1 травня українців переведуть на річні тарифи. За бажанням можна буде повернутися до місячних цін. Річний тариф за різними оцінками також може скласти близько 7-8 грн у окремих постачальників.

Подорожчають пологи

В Україні з 1 квітня 2021 року вартість пологів виросте на 2 тисячі гривень і становитиме 10 382 гривні. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів №133. І за кесарів розтин, і за фізіологічні пологи Нацслужби здоров’я (НСЗУ) платить лікарням однаково.

У той же час лікарні, які надають допомогу новонародженим, отримуватимуть різні підвищувальні коефіцієнти. Зокрема, тариф виросте до 113 725 грн для недоношених дітей з вагою до 1,5 кг, а для немовлят вагою понад 1,5 кг складе 25 115 грн.

Крім того, передбачений окремий пакет на ведення вагітності в амбулаторних умовах. Для цього НСЗУ і лікарні укладуть нові контракти. Завдяки цьому породіллі зможуть безкоштовно пройти всі спостереження вагітності — від постановки на облік до розробки індивідуального плану ведення вагітності та його виконання. Також можна буде здати лабораторні аналізи і зробити обстеження.

Прописку скасують

В Україні скасують штамп про місце реєстрації в паспорті (прописку). Замість цього буде працювати електронний реєстр, з якого чиновники повинні будуть самі отримувати інформацію про адресу постійного проживання. У тестовому режимі нововведення запрацює вже з 1 квітня.

«Уже з квітня вводимо експериментальний проект з електронної пропискою. Протягом року до експерименту приєднаються найбільші українські міста. Зміна місця реєстрації — найпопулярніша державна послуга в Україні. Ми довго шукали рішення, як її цифровізувати, і, нарешті, знайшли його. Зараз Мінцифра проводить глобальну реформу цього напрямку. Працюємо над розробкою електронної послуги зі зміни місця реєстрації — онлайн в кілька кліків», — розповіли в Мінцифрі.

Щоб оформити реєстрацію, потрібно буде зайти в додаток або на портал і заповнити за 10-15 хв. заяву. А сам власник житла повинен буде підтвердити ваш запит. Послуга буде надана протягом доби. Через «Дію» власник житла отримає повідомлення і зможе дати згоду прямо зі смартфона. А якщо ви переїдете в інше місце, то ви також легко зможете виписатися.

Крім того, в квітні стартує призовна кампанія в армію. На службу заберуть 14 тис. 246 українців. В цілому квітень 2021 року може запам’ятається не тільки зростанням цін і подорожчанням долара, але і закінченням опалювального сезону і зниженням витрат на комуналку.

Мізрах Ігор

МІЗРАХ ІГОР, громадський діяч, член союзу журналістів України, юрист

Запись опубликована автором в рубрике Uncategorized.

Об авторе Мізрах Ігор Аркадійович

Політик, юрист, експерт з питань економіки та права, політичний діяч, меценат Народився 1 серпня 1971 р. в сім'ї вінницьких педагогів та інженерів. Закінчив 8 класів із золотою медаллю. Вступив до Вінницького педагогічного училища. Закінчив училище з червоним дипломом за фахом учитель молодших класів, вожатий. Першу відповідальність перед дітьми відчув, коли його на другому курсі його направили практикуватися в піонерський табір ім. Желюка, м. Тульчин. Там його помітив директор табору Аркадій Плотицький, відомий методист, і запропонував йому обійняти посаду старшого вожатого (заступника директора табору). Ігореві Мізраху на той момент було 17 років. Надалі, 10 років свого життя він присвятив справі розвитку організаторської та методичної роботи з підростаючим поколінням. У 1990 р. вступив, а у 1995 р. закінчив Вінницький Національний педагогічний університет, за спеціальністю інженер – педагог, педагогічно-індустріального факультету. Одночасно з навчанням у ВНЗ, працював у загальноосвітній школі 1-3 ступенів № 16 м. Вінниці, далі у загальноосвітній школі № 25 учителем початкових класів, математики та одночасно у Вінницькому міському палаці дітей та юнацтва (палацом піонерів) педагогом-організатором. 2004 р. вступив до Української Академії Педагогічних наук, де є аспірантом. Разом із батьком, кандидатом педагогічних наук, професором Мізрахом Аркадієм Ананьєвичем, оформили ліцензію та відкрили училище, в якому готували кравців та закрійників. Паралельно займався виробництвом одягу. Коли справа почала зростати і збільшилася кількість робочих місць, стало ясно, що училища мало, тому на його базі в 1992 р. відкрив коледж конструювання одягу та підприємництва, який надалі став інститутом конструювання одягу та підприємництва. Під час розробок одягу, фасонів та стилів Ігор Аркадійович запатентував новий, єдиний у світі медичний корсажний виріб. Бажання допомагати талановитій молоді поступово набуло форми продюсерського центру, який на даний момент є одним із важливих проектів Ігоря Аркадійовича.

Оставьте комментарий